WG2-OPV members

WG2 Leader Dr. Yulia Galagan

WG2-OPV Leader Dr. Yulia Galagan

 

NAME COUNTRY INSTITUTION
Tom Aernouts BE IMEC
Patrick Francoisse BE SOLVAY
Martin Hermenau DE Heliatek
Koen Vandewal DE IAPP, TU Dresden
Vladimir Dyakonov DE Julius-Maximilian University of Würzburg
Lukas Schmidt-Mende DE University of Konstanz
Hu Hao DE University of Konstanz
Kwang-Dae Kim DE University of Konstanz
Eugen Zimmermann DE University of Konstanz
Morten Madsen DK Mads Clausen Institute, University of Southern Denmark
Vida Engmann DK Mads Clausen Institute, University of Southern Denmark
Bhushan Patil DK Mads Clausen Institute, University of Southern Denmark
Mehrad Ahmadpour DK Mads Clausen Institute, University of Southern Denmark
Mina Mirsafaei DK Mads Clausen Institute, University of Southern Denmark
André Cauduro DK Mads Clausen Institute, University of Southern Denmark
Arkadiusz Goszczak DK Mads Clausen Institute, University of Southern Denmark
Golnaz Sherafatipour DK Mads Clausen Institute, University of Southern Denmark
Monica Lira Cantu ES Catalan Institute of Nanoscience and Nanotechnology (ICN2)
Amador Perez ES Catalan Institute of Nanoscience and Nanotechnology (ICN2)
Fernando Echeverría ES Catalan Institute of Nanoscience and Nanotechnology (ICN2)
Irene Álvarez de Lasarte ES Catalan Institute of Nanoscience and Nanotechnology (ICN2)
Yegraf Reyna ES Catalan Institute of Nanoscience and Nanotechnology (ICN2)
Christian Bellacanzone ES Catalan Institute of Nanoscience and Nanotechnology (ICN2)
Alba Mingorance ES Catalan Institute of Nanoscience and Nanotechnology (ICN2)
Wolfgang Maser ES ICB-CSIC
Ana Benito ES ICB-CSIC
Mª Teresa Martínez ES ICB-CSIC
Alejandro Ansón ES ICB-CSIC
Enrique García ES ICB-CSIC
Edgar Muñoz ES ICB-CSIC
Sandra Víctor ES ICB-CSIC
Javier Hernández ES ICB-CSIC
Emilio Palomares ES ICIQ
Georgiana Stoica ES ICIQ
Lydia Cabau ES ICIQ
Nuria Fernandez ES ICIQ
Werther Cambarau ES ICIQ
Ilario Gelmetti ES ICIQ
Jose Manuel Marin ES ICIQ
Alba Matas ES ICIQ
Antonio Moncho ES ICIQ
Cristina Rodriguez Seco ES ICIQ
Sofia Paulo ES ICIQ
Santi Gene ES ICIQ
Mariano Campoy ES ICMAB
Bernhard Dörling ES ICMAB
Xabier Rodriguez ES ICMAB
Laura Corcoles ES ICMAB
Antonio Sanchez ES ICMAB
Eva M. Garcia Frutos ES ICMM
Guilin Liu ES IMDEA
Javier Padilla ES Technical University of Cartagena
Josep Ferre-Borrull ES Universitat Rovira i Virgili
Lluís F. Marsal ES Universitat Rovira i Virgili
Josep Pallarès ES Universitat Rovira i Virgili
Pilar Formentin ES Universitat Rovira i Virgili
Elisabet Xifré ES Universitat Rovira i Virgili
Agustín Mihi ES Universitat Rovira i Virgili
Peilin Han ES Universitat Rovira i Virgili
Caterina Stenta ES Universitat Rovira i Virgili
Solen Berson FR CEA
Jean Claude Royer FR CEA LETI
Spyros Kassavetis GR Aristotle University of Thessaloniki
Emmanuel Kymakis GR TEI of Crete
Richard Winfield IE UCC – Tyndall National Institute
Francesca Brunetti IT University of Rome Tor Vergata
Sjoerd Veenstra NL ECN
Yulia Galagan NL Holst Centre
Elizabeth von Hauff NL Vrije Universiteit Amsterdam
Filip Granek PL Wroclaw Research Centre EIT+
Ana Maria de Matos Charas PT Instituto de Telecomunicações
David Haviland SE Royal Institute of Technology (KTH)
Daniel Forchheimer SE Royal Institute of Technology (KTH)
Riccardo Borgani SE Royal Institute of Technology (KTH)
Per Anders Thoren SE Royal Institute of Technology (KTH)
Mahmut TR Selcuk University
Elif Alturk Parlak TR TÜBİTAK Marmara Research Center, Chemistry
Serhiy Kondratenko UA Taras Shevchenko National University of Kyiv
Anastasiia Mykytuik UA Taras Shevchenko National University of Kyiv
Yurii Hyrka UA Taras Shevchenko National University of Kyiv
Marianna Kovalova UA Taras Shevchenko National University of Kyiv
Jeff Kettle UK CLARET, Bangor University
Moritz Riede UK Department of Physics, University of Oxford
Zhe Li UK Imperial College London
Natalie Stingelin UK Imperial College London
Priti Tiwana UK Merck Chemicals Ltd