WG4 members

WG4 Leader Dr. Harald Hoppe

WG4 Leader Dr. Harald Hoppe

 

NAME COUNTRY INSTITUTION
Tom Aernouts BE IMEC
Laurie Letertre BE University of Mons (UMONS)
Philippe Leclere BE University of Mons (UMONS)
Markus Lenz CH Fachhochschule Nordschweiz
Simon Züfle CH Zürcher Hochschule für Angewandte Wissenschaften / Fluxim
Hans Oerley DE Dr. Schenk Industriemesstechnik GmbH
Karl Leo DE IAPP, TU Dresden
Vladimir Dyakonov DE Julius-Maximilian University of Würzburg
Carsten Deibel DE TU Chemnitz
Alexander Wagenpfahl DE TU Chemnitz
Michael Bretschneider DE TU Chemnitz
Raul D. Rodriguez DE TU Chemnitz
Mahfujur Rahaman DE TU Chemnitz
Jacek Gasiorowski DE TU Chemnitz
Harald Hoppe DE Jena Center for Soft Matter, Friedrich-Schiller Universität Jena
Lukas Schmidt-Mende DE University of Konstanz
Susanne Birkhold DE University of Konstanz
Philipp Ehrenreich DE University of Konstanz
Eugen Zimmermann DE University of Konstanz
Morten Madsen DK Mads Clausen Institute, University of Southern Denmark
Vida Engmann DK Mads Clausen Institute, University of Southern Denmark
Bhushan Patil DK Mads Clausen Institute, University of Southern Denmark
Mehrad Ahmadpour DK Mads Clausen Institute, University of Southern Denmark
Mina Mirsafaei DK Mads Clausen Institute, University of Southern Denmark
André Cauduro DK Mads Clausen Institute, University of Southern Denmark
Arkadiusz Goszczak DK Mads Clausen Institute, University of Southern Denmark
Golnaz Sherafatipour DK Mads Clausen Institute, University of Southern Denmark
Monica Lira-Cantu ES Catalan Institute of Nanoscience and Nanotechnology (ICN2)
Amador Perez ES Catalan Institute of Nanoscience and Nanotechnology (ICN2)
Fernando Echeverría ES Catalan Institute of Nanoscience and Nanotechnology (ICN2)
Irene Álvarez de Lasarte ES Catalan Institute of Nanoscience and Nanotechnology (ICN2)
Yegraf Reyna ES Catalan Institute of Nanoscience and Nanotechnology (ICN2)
Christian Bellacanzone ES Catalan Institute of Nanoscience and Nanotechnology (ICN2)
Alba Mingorance ES Catalan Institute of Nanoscience and Nanotechnology (ICN2)
Wolfgang Maser ES ICB-CSIC
Ana Benito ES ICB-CSIC
Mª Teresa Martínez ES ICB-CSIC
Alejandro Ansón ES ICB-CSIC
Enrique García ES ICB-CSIC
Edgar Muñoz ES ICB-CSIC
Sandra Víctor ES ICB-CSIC
Javier Hernández ES ICB-CSIC
Emilio Palomares ES ICIQ
Georgiana Stoica ES ICIQ
Lydia Cabau ES ICIQ
Nuria Fernandez ES ICIQ
Werther Cambarau ES ICIQ
Ilario Gelmetti ES ICIQ
Jose Manuel Marin ES ICIQ
Alba Matas ES ICIQ
Antonio Moncho ES ICIQ
Cristina Rodriguez Seco ES ICIQ
Sofia Paulo ES ICIQ
Santi Gene ES ICIQ
Mariano Campoy ES ICMAB
Bernhard Dörling ES ICMAB
Xabier Rodriguez ES ICMAB
Laura Corcoles ES ICMAB
Antonio Sanchez ES ICMAB
David Gutierrez ES LEITAT
Monica Della ES LEITAT
Pau Bosch ES LEITAT
Ana Milena Cruz ES LEITAT
Elena Torralba ES LEITAT
Gustavo de Miguel Rojas ES Universidad de Cordoba
Luis Camacho Delgado ES Universidad de Cordoba
Maria Teresa Martin Romero ES Universidad de Cordoba
Marta Rosel Perez Morales ES Universidad de Cordoba
Gonzalo Garcia Espejo ES Universidad de Cordoba
Alexander Davis ES Universidad de Cordoba
Diego Bohoyo Gil ES Universidad de Cordoba
Jaime Colchero ES Universidad de Murcia
Ignacio Iglesias ES Universidad de Murcia
Elisa Palacios ES Universidad de Murcia
Lisa Almonte ES Universidad de Murcia
Jesús Sánchez ES Universidad de Murcia
Juan Francisco González ES Universidad de Murcia
María Fernández ES Universidad de Murcia
Antonio Urbina ES Technical University of Cartagena
Germa Garcia Belmonte ES University Jaume I
Ivan Mora Sero ES University Jaume I
Antonio Guerrero ES University Jaume I
Beatriz Romero Herrero ES Universidad Rey Juan Carlos
Gonzalo del Pozo ES Universidad Rey Juan Carlos
Diego Martín ES Universidad Rey Juan Carlos
Brigitte Pepin-Donat FR CEA – Commissariat à l’énergie atomique et aux énergies alternatives
Agnes Rivaton FR Université Blaise Pascal
Spyros Kassavetis GR Aristotle University of Thessaloniki
Davor Gracin HR Rudjer Boskovic Institute
Rachel Evans IE Trinity College Dublin
Eugene A. Katz IL Ben Gurion University of the Negev
Barbara Paci IT “CNR -National Research Council of Italy,
ISM-Institute of Structure of Matter”
Francesca Brunetti IT Università degli Studi di Roma Tor Vergata
Juozas Vidas Grazuleviciu LT Kaunas University of Technology
Vaidotas Kažukauskas LT Vilnius University, Faculty of Physics, Semiconductor Physics Department
Luciano Mule Stagno MT University of Malta
Sjoerd Veenstra NL ECN
Elizabeth von Hauff NL Vrije Universiteit Amsterdam
Jakub Rysz PL Jagiellonian University in Krakow
Filip Granek PL Wroclaw Research Centre EIT+
Ana Maria de Matos Charas PT Instituto de Telecomunicações
Marta Ramos PT University of Minho
Nenad Vukmirovic RS Institute of Physics Belgrade
Christian Müller SE Chalmers University of Technology
Ellen Moons SE Karlstad University
Fengling Zhang SE Linköping University
Feng Gao SE Linköping University
David Haviland SE Royal Institute of Technology (KTH)
Daniel Forchheimer SE Royal Institute of Technology (KTH)
Riccardo Borgani SE Royal Institute of Technology (KTH)
Per Anders Thoren SE Royal Institute of Technology (KTH)
Serhiy Kondratenko UA Taras Shevchenko National University of Kyiv
Anastasiia Mykytuik UA Taras Shevchenko National University of Kyiv
Yurii Hyrka UA Taras Shevchenko National University of Kyiv
Marianna Kovalova UA Taras Shevchenko National University of Kyiv
Harikrishna Erothu UK Aston University
Moritz Riede UK Department of Physics, University of Oxford
Fernando Araujo de Castro UK National Physical Laboratory
Wing Chung Tsoi UK Swansea University
Miquel Salmeron US Lawrence Berkeley National Laboratory
Sara Barja US Lawrence Berkeley National Laboratory
Barbara A.J. Lechner US Lawrence Berkeley National Laboratory
Baran Eren US Lawrence Berkeley National Laboratory
Alexander M. Buyanin US Lawrence Berkeley National Laboratory